• sns01
 • sns03
 • sns02
 • sns06

индустриски Вести

 • The structure of the exhaust gas purification tower is a device for absorbing operation

  The structure of the exhaust gas purification tower is a device for absorbing operation

  The exhaust gas purification tower is a device for performing an absorption operation. There are three types of gas-liquid contact forms. The first type is a plate tower, bubble absorption tower, and stirred bubble absorption tower in which gas is dispersed in the liquid phase in the form of bubb...
  Прочитај повеќе
 • Нашата компанија

  Нашата компанија

  Dongguan Hongsheng заштита на животната средина Опрема копродукции, Ltd е на високо-технолошкиот претпријатие од областа на R & D и производството на производи за заштита на животната средина, како што се ПП одбор, ПП цевки, ПП издувните кула гас очистување, ПП киселина магла перење кула, ПП активен јаглен адсорпција кула , ПП ...
  Прочитај повеќе
 • Dongguan Junxing опремата за третман на гас механички сликарство отпад побрзаа

  Dongguan Junxing опремата за третман на гас механички сликарство отпад побрзаа

  Dongguan Junxing опремата за третман на гас механички сликарство отпад побрзаа Dongguan Hongsheng заштита на животната средина Опрема копродукции, Ltd презеде проектот на сликарството пречистување на отпадните гасови на Dongguan Junxing Машини технологија копродукции, ООД прскање кое се користи во процес на сликата ...
  Прочитај повеќе
WhatsApp Онлајн Chat!