Kinë gyp formë Prodhuesit dhe Furnizuesit kanal | Hong Sheng
  • sns01
  • sns03
  • sns02
  • sns06

Gyp formë tub

Përshkrim i shkurtër:

Vetitë mekanike kanal PP ka crystallinity lartë dhe strukturë të rregullt, dhe kështu ka veti të shkëlqyera mekanike. Megjithatë, në temperaturë dhome dhe temperaturë të ulët, forca ndikimi është i dobët për shkak të shkallës së lartë të strukturës molekulare rregullsisë. Performanca më i shquar i tub PP është rezistenca ndaj lakimi lodhje, i njohur zakonisht si ngjitës njëqind-fish. Performanca termike kanal Ajri PP ka rezistencë të mirë të ngrohjes, dhe produkti mund të sterilizuar dhe Ster ...


Detail Product

Produkt Tags

Vetitë mekanike
kanal PP ka crystallinity lartë dhe strukturë të rregullt, dhe kështu ka veti të shkëlqyera mekanike. Megjithatë, në temperaturë dhome dhe temperaturë të ulët, forca ndikimi është i dobët për shkak të shkallës së lartë të strukturës molekulare rregullsisë. Performanca më i shquar i tub PP është rezistenca ndaj lakimi lodhje, i njohur zakonisht si ngjitës njëqind-fish.
Performanca termike
kanal Ajri PP ka rezistencë të mirë të ngrohjes, dhe produkti mund të sterilizuar dhe sterilizuar në një temperaturë prej 100 ° C ose më të lartë, dhe nuk është deformuar në 150 ° C me kusht e asnjë force të jashtme. Temperatura embrittlement është -35 ° C, embrittlement ndodh nën -35 ° C, dhe rezistenca e ftohtë nuk është aq i mirë sa polietileni.
Stabiliteti kimike
Stabiliteti kimik i gypit PP është shumë i mirë. Përveç sulmohet nga acid sulfurik i koncentruar të përqëndruar dhe acid nitrik, ajo është e qëndrueshme në reagentëve të ndryshme të tjera kimike. Megjithatë, peshë molekulare të ulët hidrokarbure alifatike, hidrokarbure aromatike dhe hidrokarburet klor mund të zbutur tub PP. Dhe ënjtje, dhe stabiliteti i saj kimik me rritjen e crystallinity është përmirësuar gjithashtu, kështu PP tub është i përshtatshëm për prodhimin e tubave të ndryshme kimike dhe pajisje, efekti anti-korrozioni është e mirë.
Performanca elektrike
PP kanal ka performancë të shkëlqyer izolimin frekuencë të lartë, dhe që nga ajo vështirë se absorbon ujë, performanca izolimin nuk është prekur nga lagështia. Ajo ka një konstante dielektrike të lartë dhe mund të përdoret për të bërë produkte të nxehta izoluese elektrike si rritet temperatura. Ajo gjithashtu ka një tension të lartë avari dhe është i përshtatshëm për përdorim si një accessory elektrike. Ajo ka rezistencë të mirë ndaj tensionit dhe rezistencës hark, por ajo ka energji elektrike të lartë statike dhe është e lehtë për moshën me bakër.
Rezistenca e motit
tub PP është e ndjeshme ndaj dritës ultravjollcë, dhe shtimi i oksid zinku, dilauryl thiodipropionate, karboni i zi ose të ngjashme filler bardhë mund të përmirësojë rezistencën e tij plakjes.


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat!