fllanxhë Manufacturers China PP dhe Furnizuesit | Hong Sheng
  • sns01
  • sns03
  • sns02
  • sns06

PP fllanxhë

Përshkrim i shkurtër:

Fllanxhë PP është një pjesë që lidh tub për të tubit dhe është e lidhur me fundin tub. Në pajisje hidraulike, fllanxha janë përdorur kryesisht për lidhjet tub. fllanxha të ndryshme të presionit të kenë trashësi të ndryshme, numri i vrima vidë dhe vidhos madhësive vrima janë të ndryshme, dhe bolts ndryshme janë përdorur. fllanxha PP, përgjithësisht 1.0MPA presion, numri dhe madhësia e bulonave, i referohen HG20539-92 standardit. Kur pompë uji dhe valvula janë të lidhura me tubacionin, pjesët e këtyre pajisjeve janë një ...


Detail Product

Produkt Tags

Fllanxhë PP është një pjesë që lidh tub për të tubit dhe është e lidhur me fundin tub. Në pajisje hidraulike, fllanxha janë përdorur kryesisht për lidhjet tub. Fllanxha të ndryshme të presionit të kenë trashësi të ndryshme, numri i vrima vidë dhe vidhos madhësive vrima janë të ndryshme, dhe bolts ndryshme janë përdorur. Fllanxha PP, përgjithësisht 1.0MPA presion, numri dhe madhësia e bulonave, i referohen HG20539-92 standardit. Kur pompë uji dhe valvula janë të lidhura me tubacionin, pjesët e këtyre pajisjeve janë bërë edhe në forma fllanxhë përkatëse për lidhje të lehtë, të quajtur lidhja fllanxhë. Ka vrima në fllanxhë, dhe bolts bëjnë dy Fllanxhat lidhura fort.
PP fllanxhë Klasifikimi:
fllanxhë Flat (fole fllanxhë, fllanxhë), me qafën fllanxhë (poligon saldimi fllanxhë), mbështetje të të unazë (fllanxhë, përshtatës fllanxhë), pjatë verbër (fllanxhë verbër, bllokuar pjatë).
Aplikimi PP fllanxhë:
Fllanxhat PP në përgjithësi i referohen hapjen e disa vrima fikse në periferi të një organi plastike disk-like për bashkimin gjëra të tjera. Kjo gjë është përdorur gjerësisht në tuba dhe makineri, kështu fllanxhë është një pjesë e disk në formë. Kjo është më e zakonshme në inxhinieri tubacionit, dhe flanges janë përdorur në çifte.
Fllanxhë PP është një accessory që lidh tub në tub dhe është e lidhur deri në fund tub, i quajtur edhe një fllanxhë. Fut tub në fllanxhë gjatë instalimit dhe të përdorin një pishtar saldim të shkrihet elektrodë të përbashkët vulë. Ky lloj i saldimit është një lidhje tipi socket, dhe Avantazhi është i shpejtë dhe i përshtatshëm. Disavantazhi është se trajtimi i papërshtatshëm i lidhës mund të lehtë të hapur në qoftë se objekt i forcave të jashtme.


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat!